Program Rewitalizacji

Program Rewitalizacji

Aktualności

Increase Normal Decrease
share
opublikowano: Środa, 25 Stycznia, 2017 - 12:55

.

Kamienice przy Targowej 80 i Inżynierskiej 3, łącznie ok 3000 m² powierzchni, powrócą do życia. Znajdą się tam pracownie dla rzemieślników, artystów i przedsiębiorców, a także przestrzenie dla mieszkańców najbliższej okolicy. Podziel się pomysłami, włącz się w planowanie ogólnodostępnego podwórza i działań w odnowionych budynkach.

Centrum Kreatywności Nowa Praga to inwestycja wpisana w Zintegrowany Program Rewitalizacji miasta stołecznego Warszawy do 2022 roku. Ze względu na tradycję miejsca Centrum ma rozwijać potencjał praskiej kultury i sztuki, promować i wspierać sektor kreatywny, a także stworzyć ofertę integracyjno-edukacyjną dla społeczności lokalnej.

Rewitalizacja obejmie kapitalny remont, odtworzenie konstrukcji i modernizację zabytkowej kamienicy przy ul. Targowej 80, odbudowę spalonej kamienicy przy ul. Inżynierskiej 3 oraz zagospodarowanie przylegających podwórek. Blisko 3000 m2 powierzchni użytkowych zyska nowe funkcje, określone wspólnie z uczestnikami planowania partycypacyjnego. Zależy nam na wypracowaniu innowacyjnych rozwiązań, uwzględniających potrzeby różnorodnych grup i środowisk w ramach jednego obiektu.
 
 
 

Konsultacje trwają do 8 kwietnia 2017r.

Jak można wziąć udział w konsultacjach: 

Przyjdź na spotkania i zgłoś swój udział w warsztatach!

  • 18 marca – Galeria Nizio Design, ul. Inżynierska 3, godziny 10.00 – 15.00
    • spotkanie otwarte - poznaj kontekst, zobacz budynki i podwórko, zostań na warsztacie, jeśli chcesz wziąć udział w planowaniu nowych funkcji obiektu.

 

  • 25 marca i 1 kwietnia – Targowa 80, godziny 10.00 – 15.00
    • warsztaty w surowym budynku – weź udział w tworzeniu koncepcji i planowaniu funkcji w rzeczywistej przestrzeni.

 

  • 8 kwietnia - Galeria Nizio Design, ul. Inżynierska 3, godziny 11.00 – 13.00
    • spotkanie podsumowujące – przyjdź, jeśli chcesz poznać efekty prac warsztatowych i wziąć udział w dyskusji.

 

Na warsztaty obowiązują zapisy na adres: targowa80.konsultacje@gmail.com lub numer telefonu 574 660 180. Prosimy podać imię i nazwisko, kontakt, instytucję/społeczność (organizacja, przedsiębiorstwo, instytucja, ruch nieformalny lub sąsiedztwo np. Targowa 82) oraz datę warsztatu najpóźniej na 2 dni przed planowanym warsztatem.

Mikro-regulamin zapisów:

1)    Zastrzegamy, że na warsztaty liczba miejsc jest ograniczona. Udział w warsztatach będzie możliwy po kontakcie z Organizatorem.

2)    Priorytetowo będą przyjmowani pojedynczy reprezentanci/reprezentantki danego przedsiębiorstwa, organizacji pozarządowej czy sąsiedztwa.

3)    O zapisach decyduje kolejność oraz różnorodność zgłoszeń.

W planowaniu pomagają nam architekci z Pracowni Nizio Design International, rekrutację i komunikację z mieszkańcami wspiera Grupa Pedagogów i Animatorów Społecznych GPiAS.

 

 

Jednostka odpowiedzialna: Biuro Rozwoju Gospodarczego 

Podstawa prawna: UCHWAŁA NR LXI/1691/2013 Rady m.st. Warszawy z dnia 11 lipca 2013 r. w sprawie zasad i trybu przeprowadzania konsultacji z mieszkańcami m.st. Warszawy