Program Rewitalizacji

Program Rewitalizacji

Obszar rewitalizacji

Increase Normal Decrease
share
opublikowano: Piątek, 26 Lutego, 2016 - 11:13

Działania w ramach Zintegrowanego Programu Rewitalizacji skupią się na terenie trzech dzielnic: Pragi-Północ, Pragi-Południe i Targówka.

fot. Obszar rewitalizacji

Działania rewitalizacyjne do 2022 roku będą prowadzone w pierwszej kolejności na wyznaczonych obszarach, które tego najbardziej potrzebują. Na Pradze-Południe będzie to Kamionek, na Pradze-Północ – Stara Praga, Nowa Praga i Szmulowizna, a na Targówku będzie to Targówek Fabryczny i Targówek Mieszkaniowy. Granica tego obszaru przebiega ulicami: ul. S. Starzyńskiego do Ronda Żaba, ul. św. Wincentego, ul. Samarytanka, ul. Gilarska, ul. Fantazyjna, ul. Radzymińska (do wysokości ul. Kraśnickiej), ul. Kraśnicka (do linii kolejowej), ul. gen. T. Rozwadowskiego, ul. Księcia Ziemowita, ul. Klementowicka, (w dół do ul. Rzecznej), ul. Rzeczna, ul. Księcia Ziemowita, ul. Dziewanny (w prostej linii do ul. Siarczanej), ul. Siarczana, następnie wzdłuż linii kolejowej do ul. Wiatraczna, al. J. Waszyngtona do rzeki Wisły aż do ul. S. Starzyńskiego.

Łącznie obszar objęty działaniami zajmuje 1423 ha, co stanowi 2,75% powierzchni Warszawy. Zameldowanych jest w nim 129 838 osób, co stanowi 7,53% ludności zameldowanej w Warszawie.