Z delegacją z Chin podzieliliśmy się doświadczeniami rewitalizacyjnymi

opublikowano: Czwartek, 29 Września, 2016 - 11:42, iborowek

Z delegacją Chińskiej Republiki Ludowej podzieliliśmy się doświadczeniami rewitalizacyjnymi, podczas wizyty studyjnej zorganizowanej w m.st. Warszawie.

fot. Delegacja Z Chiñskiej Republiki Ludowej

W Biurze Polityki Lokalowej i Rewitalizacji Urzędu m.st. Warszawy, a następnie w plenerze warszawskiej Pragi, w dniu 28 września br., spotkaliśmy się z przedstawicielami chińskiego Ministerstwa Mieszkalnictwa, Rozwoju Miast i Wsi.

Była to okazja do przekazania informacji o podejmowanych przez miasto działaniach rewitalizacyjnych w ramach Zintegrowanego Programu Rewitalizacji m.st. Warszawy do 2022 roku.
Pierwsze efekty rewitalizacji w prawobrzeżnej części Warszawy delegacja z Chin zobaczyła podczas spaceru ulicami Pragi.

O historii i specyfice Pragi nasi goście dowiedzieli się odwiedzając Muzeum Warszawskiej Pragi, Muzeum Drukarstwa oraz rodzinne firmy, działające od lat w tej części miasta.