Program Rewitalizacji

Program Rewitalizacji

Spotkanie dotyczące Praskiego Domu Rzemiosła "Młyn Michla"

Increase Normal Decrease
share
opublikowano: Środa, 6 Czerwca, 2018 - 08:42, iborowek

Na terenie dawnego Młynu Michla przy ul. Objazdowej 2 powstanie Praski Dom Rzemiosła - przestrzeń do wynajęcia przez rzemieślników do prowadzenia działalności wytwórczej.

Zapraszamy na spotkanie konsultacyjne, które odbędzie się w czwartek 25 czerwca o godz. 18.00 w Centrum Kreatywności Targowa ul. Targowa 56.

Celem projektu jest zapewnienie rzemieślnikom powierzchni do wynajęcia dla prowadzenia działalności w jak najkrótszym czasie i przy minimalnym nakładzie środków na przebudowę budynku zabytkowego spichlerza, rozbudowę o niezbędne piony komunikacyjne oraz łącznik z adaptowanym budynkiem dawnej portierni  i przy niezbędnym wykonaniu zagospodarowania terenu. Teren będzie połączony w Parkiem Michałowskim, który będzie realizowany w ramach innego zadania.  W drugim etapie będzie możliwa budowa nowych budynków.

Projekt wpisuje się w założenia Zintegrowanego Programu Rewitalizacji, którego jednym z celów jest wsparcie rozwoju rzemiosła, w szczególności rzemieślników wykonujących zawody o charakterze rękodzielniczym, wykorzystujące tradycyjne umiejętności i techniki rzemieślnicze.