Program Rewitalizacji

Program Rewitalizacji

"Śladami dzieci" projekt w ramach FAK Rewitalizacja na...

Increase Normal Decrease
share
opublikowano: Wtorek, 8 Maja, 2018 - 10:02, iborowek

"Śladami dzieci" projekt w ramach FAK Rewitalizacja na festiwalu w Gdańsku

W ramach Funduszu Animacji Kultury - Rewitalizacja od 14 kwietnia 2018 roku realizowany jest projekt "Śladami dzieci".

fot. Teatr OLE

Bemowskie Centrum Kultury zaprosiło do współpracy Teatr OLE - pierwszy i jedyny teatr w Polsce, który konstruuje spektakle wyłącznie na podstawie historii opowiedzianych przez osbe z widowni. W ten sposób wszystkie osoby znajdujące się na spektaklu maja szansę go współtworzyć. Ważniejsze jest jednak to, że wszyscy mogą poznać historie innych osób i zaprezentować swoją, otrzymując jednocześnie możliwość rozmowy i wymiany doświadczeń.
Tematem spektaklu jest stanowisko różnych społeczeństw wobec losu uchodźców i imigrantów. Podjęta została próba przełamania wizerunku niebezpiecznego i zagrażającego uchodźcy, poprzez wspólne działania dzieci z Ośrodka dla cudzoziemców oraz dzieci z VIII Ogrodu Jordanowskiego w dzielnicy Targówek.                         Z wykorzystaniem języka teatru autorzy projektu postarali się sprawdzić, czy rzeczywiście świat dzieci z różnych stron i z różnymi doświadczeniami tak bardzo się różni.
Na podstawie historii opowiedzianych przez dzieci skonstruowano spektakl, z którym 25 maja Teatr OLE wystąpi na Festiwalu  Akcept w Gdańsku.
Więcej informacji na temat festiwalu tutaj